Lucicom Art vs FC Wizards | MECI LIGA 1 | ETAPA 9 |

• LIGA 1. ETAPA 9. LUDICOM ART vs WIZARDS 9-2
    �n fa?a liderului, Wizards a ?tiut s? piard? cu z�mbetul pe buze, o mostr? de caracter pentru o echip? care nu st? foarte bine �n clasament (locul 11). Ludicom a executat suspansul �n primele 10 minute, tiki-taka �n jum?tatea advers? ?i trei goluri pe tabel?. Cristi Iordan a deschis scorul (4), funda?ul Alex Sima a majorat diferen?a (6), Alex Can?ur a f?cut 3-0 (7), apoi, pentru lider, a marcat ?i adversarul. Marian Botezatu a trimis o minge la portar cu luciditatea lui B?nel Nicoli?? pe Bernabeu, balonul l-a fript �n palm? pe goalkeeper ?i�vorba Giule?tiului, updatat? c�teva sta?ii mai jos: dec�t un gol ur�t, mai bine un autogol frumos! P�n? la pauz? a �nscris ?i Marin Vasile ?i, tot el, �n complicitate cu R?zvan Z?inescu �cei doi au vrut s?-i imite pe Messi ?i Suarez-, au executat cu schem? un penalty, �ns? s-au f?cut de un rol �n Atletico Textila. 5-0 la pauz?, iar repriza secund? a debutat cu trasorul lui Petric? Toader, un nou golazo �n dreptul ?i din dreptul stoperul liderului, Viorel Moraru a reu?it doppietta, iar, �n apusul meciului a str?lucit, la propriu ?i la figurat, Georgian Malancu, ghetele sale, portocaliu-flac?r?, fiind vizibile ?i de pe lun?, precum Marele Zid Chinezesc. Veteranul Ludicomului a �nscris ultimul gol al gazdelor, 9-2, reu?itele �vr?jitorilor� venind �n mitanul secund de la M?d?lin Anton (23), respectiv Marian Botezatu (40).
    Omul meciului: Marin Vasile � nota 8.5

Category : ATLETICO TEXTILA